WHISKY PORTAL : ВИСКИ : ИНФОРМАЦИОННЫЙ ПОРТАЛ

From the Blog

Правила нечесного віскі.

…зрозуміло, що винокурні маніпулюють бочками з метою досягнення якоїсь своєї задумки щодо отримання фінального продукту. Це, в цілому, ремесло, але іноді це мистецтво.

«Marry» vs «Blend»

Багато винокурні «з’єднують» різний віскі. Чому саме «з’єднують», бо поняття «з’єднують» кардинально відрізняється від поняття «змішують» [процес купажування]. По-англійськи це «marry» vs «blend». Змішаний віскі [купажований] формується з десятка-двох, а може і більше, партій різного віскі. З односолодовим віскі ситуація [у ідеалі] зовсім інша.

Приклади нечесної віскі

Як виявилось, шлях «з’єднання» односолодових [single malt] віскі може виявитися досить небезпечним» з маркетингової точки зору. Звернемося до фотографії, яка прикріплена до цієї статті. На ній ми бачимо два різних віскі шотландської винокурні Mortlach. Праворуч ми бачимо чесний віскі. На ньому зазначено рік, і на ньому вказано вік напою.

Що ж ми бачимо зліва?

Правила нечесного віскі

Отже, універсальні правила нечесного віскі свідчать:
1. змішай різний віскі,
2. відфільтруй,
3. підфарбуй карамеллю,
4. закупор в красиву пляшку,
5. зменш її розмір у два рази,
6. на видному місці напиши напис в дусі «Rare Old»,
7. продавай в магазинах Duty Free в два рази дорожче.

Найцікавіше, що будуть купувати.

Зрозуміло, що утворений покупець на таке не піде. По-перше, на пляшці зліва немає віку віскі. Його злили з різних партій. Саме у випадку c Mortlach відомо, що наймолодший віскі в цій пляшці віком до 6 років. За законом, якщо ти єднаєш» віскі, то ти повинен вказувати наймолодший вік. Зрозуміло, що якщо на цій пляшці намалювати цифру 6, то ніхто цей віскі за високу ціну купувати не буде.

Ось така цікава історія. Однак, не варто грішити на абсолютно всі винокурні і стверджувати, що все віскі без вказівки віку «нечесні». Просто іноді необхідно вивчити питання трохи глибше того, що нам відкритим текстом підносить сучасний маркетинг.

Для балансу наведемо приклад чудовий торф’яної віскі [peated whisky] від гуральні під назвою Ardbeg. Як відбувається приготування зразка Corryvreckan ніхто не знає, тобто, в цьому віскі можуть бути як більш дорослі молты [старше 10 років], так і більш молоді [3-4 роки].

Проте, це ніяк не впливає на його якість, і зразок цей вельми цікавий: Corryvreckan.

Загалом, для підведення підсумків: вивчайте питання, не купуйтеся на рекламу, пийте віскі і будьте здорові.

beercop.com

Рейтинг@Mail.ru