WHISKY PORTAL : ВИСКИ : ИНФОРМАЦИОННЫЙ ПОРТАЛ

From the Blog

Однобочковый віскі.

…цікаво, що односолодовий віскі [single malt] є, в деякому розумінні, сучасним винаходом. На сторінках історії він з’явився зовсім недавно.

Купажований віскі і односолодовий

Дуже довгий час віскі виробляли тільки шляхом змішування [blending], а саме односолодове напрямок [single malt] з’явилося не так давно, як багато хто собі це уявляють. Чим відрізняється купажований віскі від односолодового?

Саме купажований [blended] віскі — це віскі, вироблений у процесі змішування різних віскі різних винокурень. Власне, з цієї причини і така назва.

У свою чергу, односолодовий [single malt] віскі зроблений на одній конкретній винокурні. Існують інші деталі, але найголовніше саме це.

У якийсь момент, це напрям [single malt] отримало масове визнання, і винокурні почали відчувати якийсь дефіцит віскі з достатньою витримкою, тобто, у віскі просто не було достатньо часу, щоб подорослішати. Ми трохи пройшлися по цій темі в статті про кольорі віскі.

Що таке однобочковый віскі?

Насправді, однобочковый віскі — це один із трюків, який придумали виробники, щоб заповнити недолік досить дорослого віскі на своїх складах.

Справа в тому, що односолодовий віскі виходить шляхом з’єднання [marriage] різних віскі з однієї партії. Не змішування, а саме з’єднання або злиття.
[Примітка: так кажуть шотландці].

Спеціально навчені люди «з’єднують» різні зразки і видають бажаний результат. До речі кажучи, вельми престижна професія. Так от, коли різного роду віскі в одній партії стало банально недостатньо, вони вирішили продавати віскі з однієї бочки не поєднуючи його взагалі.

Маркетинг [однобочковый віскі]

Зрозуміло, що маркетинг видає все це під виглядом, мовляв, така і була задумка. В дусі: ми хочемо, щоб ви пробували справжній напій таким, який він є. Насправді, зрозуміло, що це просто хитрий хід. Дуже часто такий віскі невдалий, грубий, різкий.

…але, визнаємо відразу, не завжди. В якості яскравого прикладу чудовий зразок від чудової винокурні Benrinnes:

Докладний огляд Benrinnes 12

У цьому випадку важливо розуміти, що віскі з однієї партії, але з різних бочок можуть розрізнятися. З цієї причини важливо з’ясувати номер бочки. Ця інформація повинна бути доступна безпосередньо на самій пляшці.

Читати огляди віскі на цьому сайті: ОГЛЯДИ ВІСКІ.

Рейтинг@Mail.ru