WHISKY PORTAL : ВИСКИ : ИНФОРМАЦИОННЫЙ ПОРТАЛ

From the Blog

Ціна віскі. Як вона формується?

…досить цікаве питання. Справа в тому, що з плином часу віскі, як цілісний продукт на ринку, стає все дорожче. Як же формується його ціна? І інше, не менш важливе питання: чи означає, що дорогий віскі хороший?

Витримка віскі і ангельська частка

Почнемо з самого головного, а саме, з того, що віскі витримується в бочці. Чим довше віскі знаходиться в бочці, тим більше віскі «втрачається». Справа в тому, що бочки «дихають», і якась частина віскі банально випаровується через дерево. У шотландців навіть існує таке поняття: «angel’s share» або «ангельська частка» в перекладі.

Відповідно, чим довше віскі знаходиться в бочці, тим менше стає. Компанії платять за утримання складів, платять за їх страхування, тобто, можна провести першу найпростішу і саму прямий зв’язок: чим довше віскі знаходиться в бочці, тим він дорожчий.

Однак, тут є важливе зауваження. У якийсь момент віскі в бочці почне псуватися. Якщо перетримати, то він придбає занадто багато негативних характеристик бочки. Він стане занадто дерев’яним, гірким і, загалом, перетвориться в огидний напій. Тому існує якась золота середина і з точки зору витримки і з точки зору ціни.

Оптимальна ціна віскі

Перейдемо до конкретики. Що ж така золота середина з точки зору ціни? Дуже просто: золота середина на сучасному ринку (2017 рік) тримається в районі 100 фунтів.

Що це означає? Це означає, що оптимальна ціна на «найкращий» віскі буде саме в цьому діапазоні. Зрозуміло, що діапазон цей приблизний.

Універсальне правило [ціни віскі]

Додатково: чим дорожче віскі в рамках до сотні фунтів, тим краще. Тобто, універсальне правило: віскі за 100 фунтів краще, ніж віскі за 50 фунтів в два рази. Це дуже грубо і існують винятки, але загальне правило саме таке.

Колекційні та рідкісні [віскі]

Після сотні фунтів ми йдемо в зону колекційних та рідкісних віскі. Це тоді, коли наше універсальне правило перестає працювати. Віскі за 200 фунтів не буде в два рази краще, ніж віскі за 100. Зрозуміло, що і віскі за 500 фунтів не буде в п’ять разів краще, ніж віскі за 100.

Але важливо розуміти наступне: це зовсім не означає, що віскі за 500 фунтів не буде смачним. Просто часто ця ціна не буде адекватною. До речі, інший раз винокурні ведуть нечесну гру в цьому плані: правила нечесного віскі.

Пийте віскі і будьте здорові.

Рейтинг@Mail.ru